Primary Navigation

Jaka jest najbardziej skuteczna forma ochrony obiektów?

Dom

Znalezienie odpowiedniej ochrony dla osiedla, siedziby firmy czy prywatnej posesji, jest odpowiedzialnym, a często również stresującym zadaniem. Od odpowiedniego wyboru mogą zależeć losy wartościowego mienia, a nawet życie i zdrowie ludzkie. Podjęcie decyzji jest o wiele łatwiejsze, po zapoznaniu się z dostępnymi możliwościami i zrozumieniu ich specyfiki. Zapraszamy więc do artykułu!

Jakie możliwości oferuje branża ochrony?

Oczywiście, oddział uzbrojonych po zęby strażników, stale stacjonujących w danym miejscu, wydaje się zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa. Taka jednak forma ochrony obiektów, ze względu na ogromne koszty czy skomplikowane kwestie prawne, dla osób prywatnych czy niewielkich firm jest praktycznie nieosiągalna. W kontraście do tego, niskim kosztem bardzo często kuszą proste systemy alarmowe, wykorzystujące zasadniczo nieskomplikowany szereg urządzeń. Mowa tu chociażby o wykrywaczach ruchu, czy czujnikach wstrząsu, montowanych na drzwiach i oknach, obowiązkowo powiązanych z sygnalizatorem. Niestety, bardzo często jest to niewystarczające. Przestępcy nierzadko odnajdują sposób na obejście tego typu zabezpieczeń, a nawet jeśli nie uda im się to, uruchomienie alarmu jedynie skraca pozostający do ich dyspozycji czas. Po przybyciu na miejsce odpowiednich służb, zwykle trudno już o jakiekolwiek ślady, umożliwiające identyfikację sprawców.

Poznaj zalety monitoringu wizyjnego!

Monitoring wizyjny jest systemem, zapewniającym zdecydowanie najwyższy poziom bezpieczeństwa, spośród wszystkich metod technicznych. Od mniej nowoczesnych form monitoringu, odróżnia go tempo docierania obrazu do odbiorcy. Klasyczne kamery, są w stanie jedynie nagrywać obraz; nie przesyłają go jednak do obserwatora „na żywo”. W związku z tym, niemożliwe jest doraźne zareagowanie na niebezpieczne wydarzenie. Dopiero po fakcie, sięga się do zapisu z monitoringu; jednak stanowi to wyłącznie dodatkowy materiał dowodowy i wskazówkę dla organów ścigania. Z kolei monitoring wizyjny, pozwala na kontrolę w czasie rzeczywistym tego, co „widzi” kamera. Dzięki temu, na włamanie, kradzież, napad czy akt wandalizmu można zareagować jeszcze w czasie trwania przestępstwa. Stanowi to realne i znaczne podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

W sprawach bezpieczeństwa, postaw na ekspertów!

Dobre zabezpieczenie jako technologia, do w pełni sprawnego działania wymaga jeszcze profesjonalnego wykonawcy. W przypadku monitoringu wizyjnego, godną polecenia firmą jest SVS24. Jej duży atut, to powierzenie obrazów z monitoringu specjalistom, którzy stale czuwają nad chronionym obszarem. Oczywiście, nieustanny dostęp do wizji posiada klient, mogący obserwować swoją nieruchomość z dowolnego miejsca na świecie, zyskując przy tym poczucie kontroli. Zasadniczy ciężar przechodzi jednak na centrum monitoringu, obsługiwanego przez tak zwanych „wirtualnych komandosów”, czyli ochroniarzy cechujących się ogromną spostrzegawczością i szybkością działania. Na podstawie wskazań nowoczesnego algorytmu, otrzymują oni każdy potencjalnie niepokojący obraz. Po stwierdzeniu realnego niebezpieczeństwa i błyskawicznej ocenie sytuacji, wzywają na miejsce grupę interwencyjną agencji ochrony, czy też patrol policji.

Kluczowe zalety monitoringu wizyjnego z SVS24:

  • błyskawiczna reakcja na pojawienie się sytuacji kryzysowej
  • poczucie pewności zyskiwane dzięki temu, że ktoś „zawsze czuwa”
  • wykorzystywanie wysokiej klasy kamer i najnowszych technologii informatycznych
  • zmniejszenie kosztów ochrony, przy zachowaniu jej efektywności