Primary Navigation

Najczęstsze usługi alpinistyczne wykonywane w miastach

Prace na wysokościach dla wielu osób są poważnym utrudnieniem przed wykonaniem określonego zadania. Respekt przed wysokością oraz brak odpowiedniego sprzętu powodują, że coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie firmy alpinistycznej, która w sposób profesjonalny zajmie się zadaniem. Jakie są najczęstsze usługi alpinistyczne w miastach?

Alpinistyczne mycie okien

Mycie okien biurowców jest dla wielu właścicieli szczególnym utrapieniem. Ogromna powierzchnia oraz częstotliwość, z jaką należy podejmować się tego karkołomnego zadania, sprawiają, że tego typu obowiązki musi wykonywać profesjonalna firma. Alpiniści przemysłowi po szczegółowych analizach, zdecydują, jakie środki oraz czas będą potrzebne do wykonania zadania. Ma to znaczenie, ponieważ nałożony termin przez właściciela budynku może być bardzo krótki.

Mycie elewacji

Dbanie o zewnętrzny wygląd budynku to nie tylko mycie okien. Również sama elewacja może ulec odnowieniu. Usługi alpinistyczne w zakres mycia elewacji wliczają m.in:

  • czyszczenie piaskowca;
  • hydrofobizację;
  • czyszczenie fasada z kamienia naturalnego;
  • czyszczenie elewacji bloków i domów.

Dzięki nieskomplikowanemu zabiegowi elewacja naszego budynku może ulec odnowieniu i to bez użycia materiałów budowlanych. Jedyne, czego potrzebuje właściciel budynku to alpiniści przemysłowi oraz odpowiedni budżet na tego typu zadania. Bez tego będzie bardzo trudno rozplanować prace, które niewątpliwie mogą być podzielone na kilka etapów, jeżeli elewacji budynku jest ogromna.

Odśnieżanie dachów

Temat odśnieżania dachów wraca każdej zimy i zazwyczaj jest on pełnym zaskoczeniem dla osób zarządzających budynkiem. W przypadku domu jednorodzinnego nie jest to raczej większy problem. Nawet jedna osoba jest w stanie w miarę bezpiecznie odśnieżyć dach. Co jednak gdy teren dachu jest bardzo niebezpieczny dla postronnej osoby, a sama powierzchnia dachu sprawia, że odśnieżanie zajmie kilka dni? Wtedy pomóc mogą specjaliści ds. alpinistyki. Dzięki odpowiednim sprzętom są w stanie odśnieżyć ogromne powierzchnie dachów w bardzo dobrym czasie. Dodatkowo zadbają o to, aby w trakcie odśnieżania dachu żadna bryła zbitego śniegu nie spadła z dużej wysokości na ziemię. Mogłoby to doprowadzić do utrudnienia prac firmy pracującej poniżej, a nawet do tragedii. Profesjonalne podejście do wykonywanych zadań może skutecznie obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji.

Wycinka drzew

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że alpiniści przemysłowi nie zajmują się tylko i wyłącznie pracą na budynkach oraz konstrukcjach budowlanych. Bardzo częstym zadaniem w miastach jest wycinka drzew lub ich konarów, które zagrażają przechodniom. Dzięki niezawodnemu sprzętowi specjalista jest w stanie wejść na bardzo wysokie drzewo oraz w sposób bezpieczny sprawić, że nie będzie ono już zagrażało innym ludziom. Cała operacja wiąże się zazwyczaj z zamknięciem pewnego pasa ruchu dla przechodniów, a nawet samochodów. Warto jednak pamiętać, że bezpieczeństwo w tego typu zadaniach jest absolutnie najważniejsze.

Alpiniści przemysłowi oprócz odwagi oraz odpowiedniej asekuracji, powinni posiadać wszelkie zezwolenia, które sprawią, że będzie można im zaufać.