Primary Navigation

Rosnące ceny ogrzewania – dlaczego warto zainwestować w docieplenie budynku

Dom

Jedną z najważniejszych kwestii, o którą trzeba zadbać w trakcie budowy lub remontu budynku, jest jego odpowiednia izolacja termiczna. Firma Rope Expert od lat z sukcesami zajmuje się profesjonalnym ocieplaniem oraz docieplaniem różnego typu budynków. 

Wyspecjalizowana kadra i pasja w działaniu 

Prawidłowe wykonanie izolacji termicznej daje bardzo wiele korzyści i należy je wykonać obowiązkowo już na etapie budowy nowego budynku. Najważniejszą z nich jest oszczędność, dobrze ocieplony obiekt jest skutecznie chroniony przed ucieczką ciepła z jego wnętrza. Właśnie z tego powodu można znacząco zaoszczędzić na bieżących rachunkach za prąd, które w zimowych miesiącach są bardzo dotkliwe dla domowego budżetu. Kolejnym plusem profesjonalnej izolacji termicznej jest to, że ocieplenie mieszkania dodatkowo tłumi dźwięki z okolicy i zapewnia spokój nawet tym, którzy mieszkają przy bardzo ruchliwej ulicy, w samym centrum dużego miasta. 

W którym momencie trzeba ocieplić lub docieplić budynek?

Ocieplenie budynku jest kluczowe dla komfortu jego mieszkańców. Dlatego warto zlecić to zadanie tylko wyspecjalizowanym firmom. Rope Expert zatrudnia pracowników z wieloletnim doświadczeniem, którzy są wyszkoleni w pracach na wysokościach. Decydując się na skorzystanie z usług właśnie tej firmy można liczyć na:

  • profesjonalizm 
  • wywiązywanie się z terminów
  • solidność – ocieplenie na lata zapewni pełen komfort życia dla mieszkańców

Sama czynność ocieplania budynków może zostać wykonana dopiero, gdy ich ściany zewnętrzne będą już całkiem suche. Bardzo wiele innych prac przy budowie budynku np. murowanie, powodują wilgotność całego obiektu. Jeśli wykona się izolację termiczną budynku, w sytuacji gdy nie jest on całkowicie suchy, to ryzykuje się powstanie grzyba lub pleśni. To z kolei wiążę się z tym, że budynek prezentuje się brzydko, a jego mieszkańcy mogą borykać się z różnymi problemami zdrowotnymi. Należy więc wykonywać takie prace, w lipcu, bądź w sierpniu, kiedy wyschną wszelkie przegrody pionowe i poziome budynku. 

Praca tylko w odpowiednich warunkach 

Zupełnie inna sytuacja występuje, kiedy mamy do czynienia z sytuacją, kiedy budynek jest już użytkowany. Docieplanie można wykonywać w każdym okresie roku, ważne jest jednak to, aby warunki atmosferyczne były odpowiednie. Rope Expert zawsze pracuje tylko w odpowiednich do tego warunkach. Część firm niestety nie dba o to, czy temperatura na zewnątrz budynku jest odpowiednia i z tego powodu niektóre izolacje termiczne są wykonane w sposób nieprawidłowy, co znacząco obniża komfort życia mieszkańców oraz wpływa na wzrost rachunków za ogrzewanie. 

Zakres usług firmy zawiera ocieplanie i docieplanie domów, bloków mieszkalnych oraz budynków rządowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, które posiada w tej branży firma Rope Expert, jej wykwalifikowana kadra jest przygotowana do prac ociepleniowych i dociepleniowych różnego rodzaju budynków. Warto dodać, że pracownicy firmy są świetnie wyszkoleni i nieustannie rozwijają swoje umiejętności.