Primary Navigation

5 powodów dla których warto skorzystać z mezoterapii

Ludzie od wieków szukają sposobu na przedłużenie młodości. Chęć pozbycia się zmarszczek i przywrócenia skórze jędrności jest zauważalna zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Serum, krem, maseczka i wiele innych, to tylko niewielki zakres tego, co może dostarczyć skórze eliksiru młodości. Rozwój technologii i wiedzy medycznej sprawia, że wiele zabiegów udało się przenieść z gabinetu kosmetycznego do domowego zacisza. Mamy dostęp do urządzeń, którymi możemy posłużyć się sami, nie opuszczając domu.

Czym jest mezoterapia?

Wyróżniamy dwa rodzaje mezoterapii – mikroigłową i bezigłową. 

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem bezbolesnym i nieinwazyjnym. Substancje odżywcze wprowadzane są do skóry poprzez użycie eletroporacji. Impulsy elektryczne prowadzą składniki odżywcze w głębokie warstwy skóry i są bardzo dobrze przyswajalne. Zabieg ten służy spłyceniu zmarszczek, jak i rozjaśnieniu przebarwień i bruzd. 

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na intensywnym i gęstym nakłuwaniu skóry. Służy to tego urządzenie zwane MesoPen, który pozwala na precyzyjne nakłówanie skóry nawet w okolicach oczu. Zabieg taki prowadzi do silnej regeneracji skóry twarzy, jej nakłuwanie tworzy głębokie mikrokanaliki, dzięki czemu substancje odżywcze wprowadzane są bardzo głęboko.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki mezoterapii mikroigłowej?

– Mikroterapia spłyca zmarszczki,

– zwiększa elastyczność skóry,

– nawilża i odżywia skórę,

– stymuluje produkcję kolagenu i elastyny,

– poprawia owal twarzy.

Jest to zabieg dla tych, którzy chcą, by ich skóra zachowała młody i zdrowy wygląd. Mezoterapia mikroigłowa zadba o każdy rodzaj skóry. Efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, ale peny efekt jest widoczny po trzech do czterech zabiegach. 

Gdzie można skorzystać z zabiegu?

Można ją wykonać w domu, jednak warto pamiętać, że tylko w salonie mamy dostęp do wykwalifikowanej kadry, która dobierze składniki odpowiednio do naszego rodzaju skóry. Jest wie miejsc oferujących zabiegi mezoterapii. Jednym z nich jest salon kosmetyczny Euforia. Mieści się on w Lublinie na ulicy Sierpniowej 11. 

Oferowane są w nim usługi na wysokim poziomie, spełniające wszelkie normy sanitarne i kosmetyczne. Można skorzystać z zabiegów mezoterapii zarówno bezigłowej, jak i mikroigłowej a także wielu innych zabiegów. Salon pracuje na produktach mesoBoots, które zawierają koktajle składników odżywczych takich, jak kolagen, elastyna, czy kwas hialuronowy.

Nowością w produktach do mezoterapii mikroigłowej są preparaty Interfuse Peel Mission, zawierające monokwasy. Sprawia to, że skóra jest poddawana wielowymiarowej rekonstrukcji na wielu poziomach w tym samym czasie. Zabieg ten przeznaczony jest przede wszystkim dla dojrzałej skóry, na której widać procesy starzenia się.