Primary Navigation

Leczenie łysienia komórkami macierzystymi

Medycyna regeneracyjna kontra łysienie androgenowe

Specjaliści dermatolodzy szacują, że łysienie androgenowe, w którymś z okresów życia dotyka około 70% mężczyzn i 40% kobiet. To proces powracający i o ile w przypadku mężczyzn łysienie tego typu jest akceptowalną normą społeczną, to w przypadku kobiet prowadzi ono do powstania wielu kompleksów i innych przejawów dyskomfortu psychicznego. Obecnie, dzięki dorobkowi leczenia łysienia komórkami macierzystymi powstała unikalna i innowacyjna metoda regenera activa przynosząca rewelacyjne rezultaty terapeutyczne. Leczenie łysienia komórkami macierzystymi jest metodą medycyny estetycznej przyszłości, gdyż nie przynosi ono żadnych skutków ubocznych, jest mało inwazyjne, a jego efekty bardzo satysfakcjonujące i trwałe.

Leczenie łysienia komórkami macierzystymi jako skuteczna metoda kliniczna

Leczenie łysienia komórkami macierzystymi oparte jest na naturalnym procesie samoregeneracji organizmu ludzkiego zwanym procesem autologicznym. Polega on na tym, że pacjent jest zarówno dawcą, jak i biorcą własnych komórek macierzystych używanych w przeszczepie. Ryzyko odrzucenia tego rodzaju materiału genetycznego jest minimalizowane niemalże do zera. Cała procedura wykonywana jest podczas jednej sesji, dzięki czemu maksymalnie redukuje się stres pacjenta.

Na czym to polega?

Zasada leczenia łysienia komórkami macierzystymi jest prosta. Miejsce wyznaczone do interwencji medycznej jest stymulowane tak zwanymi komórkami progenitorowymi i czynnikami wzrostu, które pobrano z miejsca wyznaczonego do przeszczepu. Odpowiednio zarządzany proces mechaniczny oraz filtracja komórek daje w efekcie maksymalnie wyselekcjonowane, skoncentrowane komórki progenitorowe i inne elementy prekursowe, w tym właśnie komórki macierzyste. W metodzie regenera activa uzyskuje się specjalna zawiesinę, która mocno wspiera miejsca wzrostu aktywizując je i chroniąc poprzez uwodnione działanie regenerujące poszczególne tkanki. Cały zabieg trwa około pół godziny. Najpierw pobiera się niewielki wycinek tkanki z karku pacjenta. Biopsja jest calkowicie bezbolesna i znieczulona przez lidokainę. To właśnie miejsce, najmniej podatne na łysienie androgenowe jest źródłem materiału z komórkami macierzystymi, które są przeszczepiane w miejsca problematyczne. Zabieg jest jednorazowy, a pierwsze efekty pacjent obserwuje już w okresie od 30 do 60 dniu od zabiegu.

Tekst przygotowany przy współpracy z gabinetem medycyny estetycznej Maksmed.com