Primary Navigation

Liposukcja – czym jest i jak działa?

Liposukcja wydaje się być całkiem przyjemną alternatywą dla męczących, niskokalorycznych diet oraz mozolnych i wymagających ćwiczeń fizycznych. Interesują się nią ci, którzy od wielu lat próbują uporać się ze swoimi zbędnymi kilogramami, a wciąż nie udało im się tego zrobić. Teoretycznie liposukcja laserowa gwarantuje im natychmiastowe i łatwo zauważalne efekty, o jakich marzy każdy, kto kiedykolwiek przeszedł przez dietę odchudzającą. Jak zatem rzeczywiście działa ten zabieg, na czym polega i jakie rezultaty można przy jego pomocy osiągnąć?

Liposukcją nazywamy zabieg, który polega po prostu na odsysaniu tkanki tłuszczowej. Metodą tą można wyszczuplić najróżniejsze partie ciała – począwszy od brzucha i ud, na których odkłada się zdecydowanie najwięcej tłuszczyku (zwłaszcza u kobiet), kończąc na miejscach występujących pod kolanami czy nawet na kostkach. Przy pomocy liposukcji usuwa się nadmierną ilość komórek tłuszczowych, dzięki czemu ciało szczupleje w oczach. Niestety, jako że ta metoda działa natychmiastowo, nie zawsze jest ona odpowiednia dla osób bardzo otyłych. Jeśli to one zamierzają skorzystać z liposukcji, tuż po tym zabiegu powinny udać się również na lipektomię. Jest to zabieg, który usuwa nadmiar skóry.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy i wydawałoby się najskuteczniejszy zabieg medycyny estetycznej nie jest w stanie w stu procentach zastąpić człowiekowi racjonalnego trybu żywienia oraz aktywności fizycznej. Nie można oczekiwać, że liposukcja nagle trwale zmieni pewne nawyki. Jeśli człowiek dotychczas codziennie zajadał się fast-foodami oraz słodyczami, popijając to wszystko kolorowymi napojami, to jeśli po zabiegu nie zmieni swoich przyzwyczajeń, szybko powróci do pierwotnej wagi, od której zaczynał przygodę z odchudzaniem. Usuwanie tkanki tłuszczowej może być tak naprawdę wstępem do nowego stylu życia. Decydując się na ten zabieg, najlepiej od razu zaplanować to, co się będzie robić tuż po nim. Koniecznie okaże się stała zmiana nawyków żywieniowych oraz przekonanie się do uprawiania sportów.

Póki co nie wynaleziono takiej metody, która usuwałaby nadmierną tkankę tłuszczową i jednocześnie zapobiegałaby jej nawrotom. Niestety, ale po liposukcji dość łatwo można przybrać na wadze, dlatego aby się przed tym uchronić, należy koniecznie się pilnować, przestrzegając zasad zdrowego żywienia. W przeciwnym wypadku cały zabieg pójdzie po prostu na marne.