Primary Navigation

Co zwiedzić w Odessie?

Udając się do Odessy warto przygotować sobie plan wycieczki, ponieważ jest to miasto pełne atrakcji turystycznych. Przede wszystkim będąc na miejscu warto wspiąć się na Schody Potiomkinowskie, z których rozpościera się niesamowity widok praktycznie na całe miasto. Jest to atrakcja związana z aktywnym wypoczynkiem, która da wiele frajdy zwłaszcza młodym osobom.

Oprócz tego warto udać się w okolice bulwaru nadmorskiego, gdzie można obejrzeć z bliska piękny Ratusz. Wyprawa do Odessy nie może obyć się bez obejrzenia Ratusza, w którym zapada wiele ważnych decyzji, które mają wpływ na życie ludności zamieszkującej Odessę. Na uwagę w tym mieście zasługuje też wyjątkowa Opera, która pod kątem wizualnym jest chyba jedną z najpiękniejszych na świecie. Będąc dalej przy temacie kultury i sztuki warto wspomnieć również o budynku Filharmonii, który także wypada zwiedzić, jeśli ktoś lubi zabytki architektoniczne.

Wycieczki do Odessy nakierowane powinny być na jak największą ilość zwiedzania, ponieważ jest to miasto pełne wrażeń, których nie zapomni się do końca życia. W Odessie znajduje się też niesamowity Belweder, jest to budowla, która nie posiada może zbyt okazałych rozmiarów, jednak jest jedną z najciekawszych w całej Ukrainie. Będąc na miejscu można udać się również przed dom Adama Mickiewicza, gdzie znajduje się także pamiątkowa tablica poświęcona pisarzowi. Można w ten sposób nieco wzbogacić wiedzę na jego temat i zapoznać się bliżej z jego żywotem. Znajduje się tam też Pomnik Adama Mickiewicza, któremu w Odessie poświęcono naprawdę dużo miejsca. Jeśli chodzi o pałacyki, to najlepszym przykładem będzie Pałac Beliny-Brzozowskiego, który jest bardzo okazały i niezwykle atrakcyjny. Wygląda jak mały zameczek, dlatego z całą pewnością powinien pozytywnie zaskoczyć wszystkich turystów.