Primary Navigation

studia pielegniarstwo

Gdzie na studia pielęgniarskie w Warszawie?

Poszukując studiów pielęgniarskich w Warszawie, oferty przeróżnych uczelni mogą wydawać się przytłaczające. Warto zatem postawić na jakość i doświadczenie, której gwarantem będzie Mazowiecka Uczelnia Medyczna od lat specjalizująca się w kierunkach medycznych, w tym oferująca studia pielęgniarskie. Pielęgniarstwo to bardzo odpowiedzialny, niekiedy ratujący ludzkie życie zawód, dlatego dobrze jest postawić na wysoki poziom edukacji.

Czym są studia pielęgniarskie?

Studia pielęgniarskie to kierunek z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Student zdobędzie odpowiednie umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu pielęgniarki lub pielęgniarza, ale też będzie miał możliwość nabycia wiedzy odnośnie zasad etycznych i prawnych. Studenci pod koniec studiów będą mogli wybrać jedną ze specjalizacji, między innymi w dziedzinach: chirurgii, onkologii, pediatrii, psychiatrii czy opieki paliatywnej. Warszawa to idealne miejsce na naukę tego zawodu. Daje wiele możliwości studiowania, odbywania obowiązkowych praktyk i zdobywania doświadczenia.

Zalety i praca po studiach pielęgniarskich

W obecnych czasach osób pielęgniarskich brakuje w wielu miejscach pracy. Zapotrzebowanie na opiekę pielęgniarską stale rośnie. Dlatego też kierunek ten wydaje się niezwykle przyszłościowy i dający duże możliwości. Absolwenci studiów pielęgniarskich będą mogli znaleźć pracę w szpitalach, prywatnych klinikach, szkołach czy Domach Pomocy Społecznej. Po pielęgniarstwie można nawet pracować w wojsku lub zostać położną.

Co oferuje Mazowiecka Uczelnia Medyczna?

Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie doskonale kształci przyszłych pielęgniarzy i pielęgniarki. Przygotowuje do pracy w zawodzie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uczelnia oferuje zajęcia z kompetentną kadrą prowadzących zajęcia i profesorów oraz gwarantuje praktyki w najlepszych szpitalach i jednostkach w mieście.

Unia Europejska w zawodach pielęgniarskich wymaga spełnienia niezbędnych standardów do wykonywania zawodu. Mazowiecka Uczelnia Medyczna zapewnia taki rodzaj kształcenia, który te normy realizuje. Studenci placówki mają do dyspozycji pracownie z nowoczesnym sprzętem oraz dostęp do niezbędnych praktyk i zajęć klinicznych.

Jakie między innymi przedmioty studiów pielęgniarskich oferuje Mazowiecka Uczelnia Medyczna?

– Anatomia

– Fizjologia

– Genetyka

– Farmakologia

– Psychologia i Socjologia

– Prawo

– Zdrowie Publiczne

– Filozofia i etyka zawodu pielęgniarza/ pielęgniarki

– Promocja Zdrowia

– Dietetyka

– Badania naukowe w pielęgniarstwie

+ zajęcia do wyboru w zakresie specjalizacji

Pielęgniarstwo to poważny i odpowiedzialny zawód, który daje dużo możliwości przyszłej pracy. Zatem, warto mądrze wybrać odpowiednią uczelnię. Warszawa oferuje wiele opcji studiów pielęgniarskich. Jedną z nich jest kierunek na Mazowieckiej Uczelni Medycznej, która wydaje się najlepszym wyborem.